Ev
Ürün:% s
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize Ulaşın
Teklif isteği
Haberler
Ana sayfa ÜrünlerDöner Kireç Fırını

Aktif / Hızlı Kireç Üretimi için Enerji Tasarruflu Döner Kireç Fırın Piroliz Ekipmanları

Çin Henan Yuhong Heavy Machinery Co., Ltd. Sertifikalar
Çin Henan Yuhong Heavy Machinery Co., Ltd. Sertifikalar
Yuhong Makine bana "yakın oturan, samimi, tam yaşam döngüsü ve tam değer zinciri" katma değerli hizmet fark etti.

—— Bay Carlos L.Ganuz

Yuhong Makine gereksinimlerimize hızlı bir yanıt verdi, iletişim sırasında iletişim pürüzsüz, teknoloji hassas ve verimli idi ve satış sonrası titiz ve düşünceli idi, bu da bana birçok inşaat zorluklarını çözmeme yardımcı oldu.

—— Bay Glen Kehler

Ben sohbet şimdi

Aktif / Hızlı Kireç Üretimi için Enerji Tasarruflu Döner Kireç Fırın Piroliz Ekipmanları

Energy Saving Rotary Lime Kiln Pyrolysis Equipment For Active / Quick Lime Production
Energy Saving Rotary Lime Kiln Pyrolysis Equipment For Active / Quick Lime Production Energy Saving Rotary Lime Kiln Pyrolysis Equipment For Active / Quick Lime Production

Büyük resim :  Aktif / Hızlı Kireç Üretimi için Enerji Tasarruflu Döner Kireç Fırın Piroliz Ekipmanları

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: YUHONG
Sertifika: ISO,CE,BV
Model numarası: 120TPD

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 1set
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: Denize uygun ambalaj. Standartlar konteyner, ihracat yedek parça ahşap durumda.
Teslim süresi: 60-65DAYS
Ödeme koşulları: L / C, D / A, D / P, T / T
Yetenek temini: 4sets / YIL
Detaylı ürün tanımı
Uygulanabilir Endüstriler: Çimento sanayi, çelik metalurji sanayi, kimya sanayi, yapı malzemesi sanayi, vb. Anahtar satış noktaları: enerji tasarrufu
fırın modeli: 2.5x50m soğutucu modeli: YHLQ120
Yakıt: kömür, mazut, gaz vb. Yükleme: mühendis gönderiyoruz
anahtar teslimi proje: Tedarik Yedek parçalar: hayat kullanarak tüm tedarik
Satış sonrası servis: Mühendisler Yurtdışı hizmeti makine için kullanılabilir Garanti: 18months
Vurgulamak:

active lime kiln

,

quick lime kiln

Aktif kireç ve hızlı kireç için kireç üretim tesisinin kireçtaşı piroliz ekipmanı

Giriş:

Kireç döner fırın, boksit, klinker, kireçtaşı, vb kalsinasyonu için anahtar ekipmandır. 900mm'den 4000mm'ye.
Kireç döner fırın esas olarak fırın kabuğu, refrakter tuğla, destek cihazı, yakalama tekerleği ile destek cihazı, iletim cihazı, yağlama cihazı, mobil fırın kafası ve fırının sonunda sızdırmazlık cihazından oluşur.
1. Destekleyici cihaz: gelişmiş şaft yapısı, otomatik sıcaklık ölçüm cihazı ve elektrikli ısıtma.
2. Catch tekerlek: iki çeşit mekanik tekerlek ve hidrolik basınç dahil.
3. Dişliler: tek veya çift. Dönme hızını demet makinesi, DE makinesi ve frekans değişken motoru ile kontrol edin. Güvenilir, enerji tasarruflu ve verimli olun.
4. Fırın kabuğu lastik destek: alt destek üç türü vardır: sabit, zoom ve yüzer. Yapı basittir, değiştirme uygundur ve silindire zarar vermez.
5. Sızdırmazlık ekipmanı: hava silindiri kenar sızdırmazlığı, yay kenarı sızdırmazlığı ve grafit blok sızdırmazlık ve yukarıdaki kombinasyon dahil olmak üzere fırın modellerine göre seçim için birçok çeşit vardır. Sızdırmazlık etkisi çok iyidir.
6. Fırın kafası davlumbazı: sabit tip ve esnek tip dahil.


Çalışma prensibi:

Malzeme, gaz haznesindeki oluk vasıtasıyla fırın kuyruğuna beslenecektir. Fırın kabuğu eğimli olduğundan ve hafifçe döndüğünden, malzeme yuvarlak kabuk boyunca hareket edecek ve aynı zamanda şaft yönü boyunca fırın kuyruğundan fırın kafasına doğru hareket edecektir. Malzeme ön ısıtma, ayrıştırma, kalsine ile işlenecek ve soğutucuya beslenecektir. Yakıt, fırın kafasındaki gaz veya kömür yakıcıdan verilecek ve fırında yakılacaktır. Isı yangın yayımı, sıcak hava akışı, fırın tuğlası transferi ile malzemeye aktarılacaktır. Isı, malzemeyi yeterince ısıtacak ve kireçleyecek ve nihai ürün yapacaktır.


Özellikleri:

1. döner fırın Çıkışı yüksek olan uygun büyük ölçekli aktif kireç üretim hattı, bu arada günlük döner kapasitesi 2200tons ile kireç döner fırın üretim hattı dünyada işletilen ve günlük kapasitesi 150- ile birçok kireç döner fırın 500tons orta veya küçük ölçekli kireç işletmelerinde uygulanmaya uygun iyi çalışma durumu ile inşa edilmiştir.

2. Döner Fırın açık tip kalsine aittir, fırın gövdesinin yapısı basittir, hava akışı engellenir, S içeren gaz zamanla tükenebilir, bu arada yanma sırasında S yapışması zordur, böylece ürünlerin kükürt içeriği düşüktür. çelik üretim gereksinimlerini karşılar. Aynı zamanda malzeme eşit ısıtma ile fırının içinde eşit olarak ilerleyecektir, bu nedenle üretim kalitesi sabittir ve ham yanma oranı ve aşırı yanma oranı çok düşüktür, bu nedenle çelik üretimi için yüksek aktivite kireç kalsine edebilir. Aynı şartlar altında, 340-380ml veya hatta 400ml olabilen döner fırın tarafından üretilen kireç aktivitesi, gaz fırınının ürettiğinden ortalama 30 ml daha yüksektir.

3. Döner Fırın doğrudan 10-50mm ince güç seviyesi kireçtaşı, normalde 0-30mm ince güç seviyesi kireçtaşı diğer tip fırın için kullanılamayan toplam hacminin% 30-40'ını oluşturur. Çelik hammaddesinin inceliğine uygun olarak, sinterleme kireçtaşı yerine ham kireç kullanır, çünkü ince kireçtaşı kapsamlı olarak kullanılamaz. Döner fırın üretim hattı sadece iyi kireçtaşı cevheri kaynaklarını kullanmakla kalmaz, aynı zamanda kireç endüstrisinde sürdürülebilir kalkınma politikalarını da karşılar.

4. Fırın ucunda dikey ön ısıtıcı kullanmak, başlangıçta normal sıcaklık ön ısıtmadan önce parçalanabilen fırın içinde kalsine edilerek oluşturulan yüksek sıcaklık dumanını yeterince kullanabilir. Bu sadece döner fırının üretimini büyük ölçüde arttırmakla kalmaz, aynı zamanda her birim ürünün ısı tüketimini de tamamen azaltır.

5. fırın kafasında dikey soğutucu kullanarak sadece hızlı bir şekilde yüksek sıcaklık kireç soğutmak ve etkinliği artırmak, ama aynı zamanda taşıma ve tasarruf için uygundur. Bu arada fırına girerken yüksek sıcaklıkta 2. rüzgar kazanabilir, bu da fırının içindeki sıcaklığı etkili bir şekilde artırabilir, yanma tüketimini azaltabilir.

6, fırın ucunun dikey ön ısıtıcısından boşaltılan dumanın sıcaklığı düşüktür, normalde toz içeren yaklaşık 20g / Nm3 olan 280-350 ℃ arasındadır, bu gerçekten düşük, bu basit ve verimli takip duman tedavisi yapabilir bu arada arıtıldıktan sonra gaz çevre koruma standardını karşılayabilir.

7. Döner fırın tarafından üretilen kirecin en önemli avantajı sabittir. Toplam gelişme eğiliminden hareketle, aktif kireç üretim ekipmanımız yerel pazara odaklanmalıdır. Sadece üretim kapasitesinin uyarlanabilirliği için değil, aynı zamanda iyi kireçtaşı cevheri kaynaklarının yeterince kullanılması için, döner fırının her ikisinin de daha iyi gelişmekte olan bir geleceği vardır.


Kireç fabrikası için teknik parametre

Kapasite

(tpd)

150 200 225 250 300 400 500 600 800

Döner fırın

(m)

2.8 x 55 2.8x43 3x50 3.2x50 3.3x55 3.6x55 3.8x55 4x60 4.3x60

Eğim

(%)

3.5 3.5 3.5 3.5 3 3 3 3 3

Kalsinasyon sıcaklığı.

(° C)

1300 1300 1300 1350 1350 1350 1350 1350 1350

Yakıt

(kömür)

Gaz/

Pudra

Gaz/

Pudra

Gaz/

Pudra

Gaz/

Pudra

Gaz/

Pudra

Gaz/

Pudra

Gaz/

Pudra

Gaz/

Pudra

Gaz/

Pudra

Yakıt tüketimi

(kJ / kg)

6670 5500 5400 5400 5400 5300 5250 5200 5000

Ön ısıtma ekipmanları

Meydan

Meydan

Meydan

Meydan

çok köşeli

çok köşeli

çok köşeli

çok köşeli

Soğutma ekipmanları

Dikey soğutma

Dikey soğutma

Dikey soğutma

Dikey soğutma

Dikey soğutma

Dikey soğutma

Dikey soğutma

Dikey soğutma

İletişim bilgileri
Henan Yuhong Heavy Machinery Co., Ltd.

İlgili kişi: admin

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)